PROWADZĄCA

MARIA SIKORSKA

Dziennikarka i prezenterka, autorka i prowadząca wielu programów telewizyjnych o tematyce związanej z rolnictwem, m.in. Agropasji emitowanej na Polsat News. Od kilkunastu lat związana zawodowo z branżą rolną. Autorka relacji z wielu wydarzeń oraz imprez międzynarodowych na anteny ogólnopolskie. Laureatka nagród telewizyjnych i branżowych. Oprócz pasji telewizyjnej, tworzy również artykuły do pism i portali branżowych. Absolwentka trzech kierunków humanistycznych, która zakochała się w rolnictwie. Prywatnie uwielbia wioski tematyczne.
PRELEGENCI

Marta Skrzypczyk

Marta Skrzypczyk

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku ekonomia. Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z analizą sektora rolno-spożywczego. Pracowała w Głównym Urzędzie Statystycznym i Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie była m.in. przedstawicielem Polski w organach doradczych Komisji Europejskiej (Dyrekcja Generalna Rolnictwo) oraz Eurostacie. Od 2007 roku związana z sektorem bankowym. Autorka lub współautorka kilkunastu raportów oraz krótkich opracowań w zakresie ekonomii sektora rolno-spożywczego.

Karolina Załuska

Karolina Załuska

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Ogrodnictwo oraz studium podyplomowego w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Od początku kariery zawodowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z sektorem ogrodniczym. Wiele lat pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kierując Wydziałem Produktów Ogrodniczych, Spółdzielczości i Grup Producentów Rolnych. Współautorka raportów i opracowań w zakresie sektora ogrodniczego oraz funkcjonowania Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie rynku owoców i warzyw w Polsce. Przedstawiciel Polski w KE w zakresie ww. tematyki. Następnie jako Dyrektor Generalny Appolonia Sp. z o.o., współtworzyła konsorcjum oraz pierwsze Zrzeszenie Organizacji Producentów Owoców i Warzyw w Polsce. Od 2017 roku związana z sektorem bankowym jako ekspert ds. rolnictwa. Współautorka wielu raportów oraz komentarzy i komunikatów w zakresie ekonomii sektora rolno-spożywczego.

Ryszard Bandurowski

Od lat w biznesie rolnym na różnych stanowiskach i pozycjach. Z wykształcenia doktor inżynier nauk rolniczych. Specjalista z zakresu gleboznawstwa, chemii rolnej i fizjologii roślin.

Emilia Szydłowska

psycholog, kilkuletnie doświadczenie jako trener kompetencji miękkich (m.in. komunikacja, asertywność, radzenie sobie z emocjami); mówca (po ukończeniu pierwszej ścieżki mówczej Klubu Przemówień Publicznych Toast Masters); improwizatorka teatralna regularnie występująca na ogólnopolskiej scenie.

Marcin Chydziński

trener, coach i wykładowca z 16-letnim stażem. Prowadził pokazy sceniczne w całej Europie. Ze względu na swoje doświadczenie prowadzi szkolenia z autoprezentacji oraz pomaga specjalistom w przełożeniu języka specjalistycznego w kontakcie z klientem.

dr Magdalena Kowalewska

Analityk sektora rolno-spożywczego w BNP Paribas. Doktor nauk ekonomicznych. Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia. Przed przejściem do BNP Paribas pracowała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Autor lub współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, komentarzy, analiz rynkowych, ekspertyz i komunikatów z zakresu ekonomii sektora rolno-spożywczego oraz zarządzania.

Odwiedzaj tę zakładkę, w której sukcesywnie będziemy publikować informacje o kolejnych Prelegentach.